Bursa Elektronikçiler Odamızdan Üyelerine Yeni Bir Hizmet Başlıyor...Eylül 2010
Haberler:

Bursa Elektronikçiler Odamızdan Üyelerine Yeni Bir Hizmet Başlıyor...Eylül 2010

Faaliyetler ve Duyurular - Genel Duyurular

 “Elektronik Atıkların Ayrıştırılarak Geri Dönüşüme Kazandırılması Projesi”

Teknolojinin günümüzde hızla ilerlemesi, düşük kaliteli elektronik cihaz ve bilgisayar ithalatına sınırlama getirilememesi ve teknoloji üretmek yerine tüketen toplum olmayı seçmemiz nedeni ile maalesef ülkemiz teknoloji çöplüğü haline gelmiştir. Aşırı düşük maliyetlerle ve kayıt dışı yollardan ithalatın pervasızca devam etmesi, yerli üretime ve yedek parça sektörüne sekte vurduğu gibi teknik servis işi yapan tüm meslektaşlarımızın da işini olumsuz etkilemekte, esnafımızı para kazanamaz duruma getirmektedir.

 

Benzer olumsuzluklar sebebi ile müşteriler tarafından tamir ve yedek parça masrafının yüksek olduğu gerekçesiyle teslim alınmayan ve kaderine bırakılan, evlerimizde ve iş yerlerimizde kullanılmayan elektronik cihaz ve bilgisayarlar dağ gibi birikmiş, uygun depolama alanı olmayan üyelerimizin iş yerleri adeta hurdalığa dönüşmüştür.Değerli meslektaşlarımızın bu sıkıntısını giderebilmek ve sizlere teknik ve yedek malzeme temini konusunda hizmet edebilmek adına Bursa Elektronikçiler Odanız işe yaramayan her türlü elektronik cihaz ve bilgisayarları ayrıştırarak, kullanılabilecek yedek parçaların siz değerli üyelerimizin ihtiyacı dahilinde hiçbir ücret alınmadan iş yerine teslim edileceği yeni bir proje başlatmıştır.

“Elektronik Atıkların Ayrıştırılarak Geri Dönüşüme Kazandırılması Projesi” için Osmangazi İlçesi, Altınova Mahallesi’nde 4 katlı bir ek hizmet binası satın alınmış olup, tadilat çalışmaları bitirilmek üzeredir. Ayrıca bu hizmet binamızın en üst katını siz değerli üyelerimizin kullanabileceği bir “Misafirhaneye” dönüştürülmesi de projemiz içinde bulunmaktadır.

Sizlere ücretsiz ikinci el çıkma yedek parça temini ve geri dönüşüm konusunda hızla hizmet vermeye başlayabilmek adına iş yerinizde ve evinizde kullanmadığınız, işe yaramayan cihaz, bilgisayar ve parçaları Odanıza hemen şu anda hibe edebilirsiniz. Hibe etmek istediğiniz her türlü cihaz ve malzeme iş yerinizden Oda araçlarımızla ve tutanak karşılığında alınacak olup, ileride ihtiyaç duyacağınız ve stokta mevcut olan yedek parçalar hiçbir ücret talep edilmeden ayağınıza kadar getirilecek ve iş yerinizde size teslim edilecektir. Projenin ayrıntılı ve detaylı tanıtımı yakın bir zamanda yapılacaktır.

Sağlık dolu günlerde hayırlı işler, bol ve bereketli kazançlar dileriz.

Bursa Elektronikçiler Odası

Yönetim Kurulu Başkanı Talat DEMİRCAN