Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Yetkilileri, Eğitim Merkezimizi Ziyaret Etti..09/01/2013
Haberler:

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Yetkilileri, Eğitim Merkezimizi Ziyaret Etti..09/01/2013

Faaliyetler ve Duyurular - Genel Duyurular

Odamızın Beşevlerde'ki Belktro İşletmelerüstü Elektronik Eğitim Merkezi 09 Ocak 2013 Çarşamba günü çok değerli konuklarına; Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Program Yönetim Birim Başkanı Sn.Mehmet Emin ÇAKAY ve grubuna ev sahipliği yaptı.

Geliş amaçlarının Doğu Anadolu Bölgesinde kurmayı planladıkları "Toplum Merkezi" için araştırmalarda bulunmak olduğunu ifade eden Sn.ÇAKAY; "Saha araştırması kapsamında farklı illerdeki mesleki eğitim ve sosyal destek programlarını inceliyoruz. Bu doğrultuda Mayıs ayı içinde Van ilimizde bir arama konferansı da düzenleyeceğiz. Ayrıca yurtdışı ziyaretleri de gerçekleştireceğiz. Tespitlerimizden ve deneyimlerimizden yararlanarak Diyarbakır da bir merkez oluşturmayı hedefliyoruz" şeklinde açıklamalarda bulundu.

Birlik Başkanımız Sn.Arif TAK'ında katıldığı ziyarette ayrıca Üniversitelerden ve Milli Eğitim Müdürlüğünden yetkililerde yer aldı.

Eğitim Merkezi sınıflarımızı tek tek gezen Sn.ÇAKAY, mesleki eğitimlerimiz hakkında Oda Başkanımız Sn.Talat DEMİRCAN'dan bilgiler aldı. Ziyaret sonunda Sn.ÇAKAY şunları söyledi; "Mesleki eğitim veren kurumların arasında Bursa Elektronikçiler Odası'nın İşletmelerüstü Eğitim Merkezinde gördüğüm manzara karşısında çok etkilendiğimi ifade etmek isterim. Türkiye'de şu ana kadar eğitim veren kurumlar arasında en iyi ve en kaliteli Eğitim Merkezini gördüğümü, bu merkezin oluşumunda emeği geçen başta Sn.Başkan Talat DEMİRCAN olmak herkesi tebrik ederim. Mayıs ayında Van'da düzenleyeceğimiz konferansa da Sn.BaşkanTalat DEMİRCAN'ı konuşmacı olarak mutlaka bekliyoruz." diyerek davetlerini sundu.