Oda Başkanımız Sn.Ali ÖZTÜRK'ten Gündeme Dair.. 24 Temmuz 2020
Haberler:

Oda Başkanımız Sn.Ali ÖZTÜRK'ten Gündeme Dair.. 24 Temmuz 2020

Faaliyetler ve Duyurular - Genel Duyurular

Değerli meslektaşlarım, Odamızın değerli üyeleri;

1982 yılında TV tamiri işi yapan seçkin ustalarımızın biraraya gelerek kurduğu Bursa Elektronikçiler Odası; zaman içinde gelişmelere bağlı olarak artık sadece TV tamircilerinin değil, elektroniğin çok çeşitli dallarında faaliyet gösteren birçok esnaf ve sanatkârın odası olmuştur.

Bilindiği üzere ülke olarak maruz kaldığımız Koronavirüs salgınında tüm kamu düzeni sıkıntıya düşmüş pek çok hizmette aksama olmuştur. İnsanların bir araya gelmesini gerektiren tüm etkinlik ve toplantılar iptal edilmiştir. Tüm kurum ve kuruluşlarda olduğu gibi Esnaf teşkilatı da bu durumdan kötü etkilenmiş ve sicil kayıtlarında randevulu sisteme geçildiği için gecikmeler yaşanmıştır.

Bu süreçte Bursa Elektronikçiler Odamızda da salgına karşı bir takım sağlığa uygunluk tedbirleri alınmış ve uygulanmıştır. Faaliyetlerimizde aksama olmaması için de gerekli tüm çaba harcanmıştır.

Korona virüs salgınının ülkemizde baş gösterdiği 15 Mart 2020 tarihinden bugüne kadar 151 esnafımız Odamıza üyelik kaydı yaptırmıştır. Ayrıca Esnaf kredisi almak için başvuruda bulunan 160 oda üyemize de mesleki faaliyet belgesi verilmiştir. Görüldüğü üzere her türlü durumda ve bugün olduğu gibi yarında Oda hizmetlerimizi aksatmadan sürdürmek için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz.

Kontrollü normalleşmeyi yaşadığımız bu zorlu günlerde başta Odamızın değerli üyeleri ve aileleri olmak üzere tüm halkımızın mübarek Kurban bayramını şimdiden en içten dileklerimle kutlar; sağlık ve bereket dolu hayırlı günler dilerim.

Ali ÖZTÜRK
Bursa Elektronikçiler Odası
Yönetim Kurulu Başkanı