Genel Duyurular
Haberler:

Genel Duyurular

Üyelerimiz ve Çalışanlarına (Ücretsiz); "MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ" Alımı İçin Çalışma Başlatıyoruz.. Ekim 2021..

Faaliyetler ve Duyurular - Genel Duyurular

Oda üyelerimize, Uluslararası geçerliliği olan Mesleki Yeterlilik Belgesi alımı için çalışma başlatıyoruz. Bursa Elektronikçiler Odamız ve Federasyonumuz (TETESFED) ile birlikte gerçekleştireceğimiz çalışmada, aşağıda yazılı ana meslek dalının dört branşından birini seçip sınava katılım için başvuran üyemizden (tek branş için) başarılı olmaları halinde belge ücreti alınmayacaktır. Birden fazla branşta sınava girmek mümkündür, ancak ayrı ayrı tarihlerde ve ücretli olup ücreti MYK tarafından alınmaktadır..İlk sınavda başarısız olma durumunda 3 (üç) sınav hakkı daha vardır. Sınavlar teorik ve uygulamalı olarak 2 aşamalı olup yaklaşık 5-6 saat sürmektedir.Sınavları (B1-B2) Bursa'mızda ve belirleyeceğimiz bir yerde gerçekleştireceğiz.

GÖRÜNTÜ VE SES SİSTEMLERİ ELEMANI (Seviye-4) MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ Kapsamında;

B1 - Görüntü Sistemlerinin Kurulum, Bakım ve Onarım İşlemleri.(BURSA'da)
B2 - Uydu Sistemlerinin Kurulum, Bakım ve Onarım İşlemleri.(BURSA'da)
B3 - Ses Sistemlerinin Kurulum, Söküm, Bakım ve Onarım İşlemleri.(ANKARA'da)
B4 - Işıklandırma Sistemlerinin Kurulum, Söküm, Bakım ve Onarım İşlemleri.(ANKARA'da)

A1 - İş Sağlığı ve Güvenliği, Çevre Koruma ve Kalite Yönetimi, İş Organizasyonu ve Mesleki Gelişim Faaliyetleri (Zorunlu Birim)

Ön Kayıt Başvurusu Odamızın 0-224-2244045 no'lu telefonu aranarak yapılacak olup, sınav gününde getirilecek belgeler;

* Kimlik Fotokopisi
* Fotoğraf (1 adet)
* Başvuru formları (E-Posta ile göndereceğiz veya Odamızdan temin edilecek)
   

7326 Sayılı Borç Yapılandırma ve Faiz Affı Kanunundan Yararlanmak İçin Başvuru Süresi 1(bir) Ay Uzatılmıştır.. Son Gün 30 Eylül 2021..

Faaliyetler ve Duyurular - Genel Duyurular

Bilindiği gibi esnaf ve sanatkârlarımızın kamuya olan borçların yeniden yapılandırılmasına yönelik kanun 09 Haziran 2021 tarihli 31506 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmişti. 7326 Sayılı Kanunla, esnaf ve sanatkârlarımızın kamu kurumlarına olan tüm borçları yeniden yapılandırılmaya başlandı.

Bu kanunla beraber; Üyelerimizin Oda aidat borçlarının gecikme zamları da af kapsamına alındı. Mevcut aidat borçlarının ana paralarının tamamı tek seferde ödenmesi halinde tahakkuk etmiş olan gecikme zamları alınmayacak ve silinecektir.7326 sayılı kanundan yararlanmak isteyen üyelerimizin 30 Eylül 2021 Perşembe günü mesai bitimine kadar Odamıza bizzat başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvurusunu yapanların aylık olarak 6(altı) taksitle ödeme imkânı da bulunmaktadır.Önceki yapılandırma kanunlarıyla (7256 sayılı kanun dahil) borç yapılandırması yapmış ancak taksitlerini ödeyemeyen ve yapılandırılması bozulan esnaflarımız da bu kanundan yararlanabilir.

7326 sayılı Yapılandırma Kanunu için tıklayınız...
4420 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı için tıklayınız...

   

7326 Sayılı Borç Yapılandırma ve Faiz Affı Kanunu İçin Başvurular ve Ödemeler Başladı..

Faaliyetler ve Duyurular - Genel Duyurular

Esnaf ve sanatkarlarımızın kamuya olan borçlarının yeniden yapılandırılmasına yönelik 7326 sayılı kanun; 09.06.2021 tarihli 31506 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır. Kanun kapsamına giren alacaklar ve bu alacakların yeniden yapılandırılması, matrah ve vergi artırımı ile işletme kayıtlarının düzeltilmesine yönelik hükümlerin uygulamasına dair açıklamaların yer aldığı “1 Seri No.lu Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7326 Sayılı Kanun Genel Tebliği” ise 14.06.2021 tarihli ve 31511 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır.

Bu kanunla beraber; Üyelerimizin Oda aidat borçlarının gecikme zamları da af kapsamına alındı. Mevcut borçların ana paralarının tamamı tek seferde ödenmesi halinde tahakkuk etmiş olan gecikme zamları alınmayacak ve silinecektir. 7326 sayılı kanundan yararlanmak isteyen üyelerimizin 31 Ağustos 2021 tarihine kadar Odamıza başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvurusunu yapanların ilk taksiti peşin olmak üzere 6 eşit taksitte ödeme imkanı da bulunmaktadır. Önceki yapılandırma kanunlarıyla (7256 sayılı kanun dahil) borç yapılandırması yapmış ancak taksitlerini ödeyemeyen ve yapılandırılması bozulan esnaflarımız da 7326 sayılı kanundan yararlanabilir.

DUYURU: 05 Temmuz 2021 tarihi itibariyle yapılandırma butonu kurumların sistemlerine tanımlandı ve tahsilatlar başladı.

7326 sayılı Yapılandırma Kanunu için tıklayınız...
   

Sayfa 1 / 26