Odamız Tarafından 'KIBRIS GEZİSİ" Düzenlenecektir..Son başvuru tarihi 01 Ekim 2019 dur. (ÜCRETLİDİR)
Haberler:

Odamız Tarafından 'KIBRIS GEZİSİ" Düzenlenecektir..Son başvuru tarihi 01 Ekim 2019 dur. (ÜCRETLİDİR)

Faaliyetler ve Duyurular - Fuarlar ve Organizasyonlar

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfEn iyi 

Bursa Elektronikçiler Odası - 
K.K.T.C. Kültür ve Deniz Turu

Odamız tarafından organize edilecek 29 Ekim - 01 Kasım 2019 tarihleri arasında Girne Dome Hotel konaklamalı, tarihi ve kültürel bağlarımızın bulunduğu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne, otobüs ve uçak yolculuğu ile 3 gece 4 günlük (ÜCRETLİ) gezi düzenlenecektir. Katılmak isteyen üyelerimiz; en geç 01 Ekim 2019 Salı günü Saat 18:00'e kadar Oda Genel Sekreteri Murat Ülker'e başvuru yapacaklardır. 

Telefonla Ön Kayıt için;
Genel Sekreter Murat Ülker 224 40 45
Ücret ve Gezi Ayrıntıları için tıklayınız.....
Gezi Planı Dome Hotel Girne

1. Gün: BURSA-İSTANBUL-LEFKOŞA-GİRNE 
Bursa'dan 28 Ekim'i 29 Ekim'e bağlayan geceyarısı Saat 03:00 da Beşevler Burfaş önünden 03:15 Osmangazi Kapalı Spor Salonu önünde otoparktan hareket, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanından 06:45 uçağı ile Lefkoşa'ya varış ve Dome Hotel'de konaklama.

2. Gün: LEFKOŞA - MAGOSA TURU, 
Değerli misafirlerimiz, otelimizde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından Lefkoşa & Magosa Turu için yola çıkıyoruz. Bu turumuzda sizlere bir günde iki büyük şehri görme imkanını sunuyoruz. Kıbrıs Barış Harekatı’nda yer alan kahramanlarımızın yattığı Boğaz Şehitliği’nden, Dr. Nihat İlhan Bey’in, eşinin ve 3 çocuğunun katledildiği Kanlı Küvet olayının izlerinin sergilendiği Barbarlık Müzesi’ne, Kıbrıs’ta bulunan tarihi üç giriş kapısından biri olan Girne Kapısı’ndan, Avrupa’nın en büyük ikona müzelerinden biri olan ve adada ilk kez Hristiyanlığı yaymaya çalışan St. Barnabas'a hitaben inşa edilen bugünkü St. Barnabas Müzesi’ne, vatan şairi Namık Kemal’in esaret yıllarını geçirdiği Namık Kemal Zindanı’ndan, hayalet şehir Kapalı Maraş’a (Panoramik) dopdolu geçireceğimiz turumuzun ardından, Doğu’nun ıssız limanı Magosa’da Kıbrıs’a özgü hediyelik eşyalar için alışveriş fırsatı buluyoruz. Gezilerimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Otelde alınacak akşam yemeğinden sonra vakit geçirmek isteyen misafirlerimiz otel aktivitelerinden yararlanabilir.

3. Gün: BEŞPARMAK TURU,
Değerli misafirlerimiz, otelimizde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından Girne’de bulunan ve eski bir Rum köyü olan Beylerbeyi Köyü'ne gidiyoruz. Beşparmak dağlarının eteklerine kurulmuş, gotik sanatının eşsiz örneklerini barındıran, Fransızca’da Barış Manastırı anlamına gelen Belapais Manastırı'nı ve yemyeşil dokusuyla Beylerbeyi Köyü'nü görüp fotoğraf çekmek ve çay/kahve içmek için mola veriyoruz. Ardından Beşparmak dağları üzerine kurulmuş üç büyük kuleden en batıda yer alan St. Hilarion Kalesi’ni görüp, Karaoğlanoğlu bölgesindeki Karaoğlanoğlu Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz. Şehitlik ziyaretimiz sonrasında Kıbrıs Barış Harekatı’nın başlangıç noktası olan Çıkartma Plajı’nı geziyoruz. Bir sonraki durağımız ise ilginç mimari yapıya sahip, Makarios’un avukatı ve Orta Doğu’nun en büyük silah tüccarı olan İtalyan asıllı Rum Pablo Pavilides’in evi oluyor. Dışarıdan hiç kimsenin göremediği ama içeriden her yerin göründüğü bir köşk olan Mavi Köşk’ü gördükten sonra Girne’ye doğru yol alıyoruz. Girne’de ilk olarak şehri korumak amacıyla inşa edilen tarihi Girne kalesini ve içerisinde bulunan zindanları görüyoruz. Girne limanının kuşbakışı görüntüsünü fotoğrafladıktan sonra otelimize geçiyoruz. Otelde alınacak akşam yemeğinden sonra vakit geçirmek isteyen misafirlerimiz otel aktivitelerinden yararlanabilir veya alışveriş yapmak ve Girne gecesinde çay/kahve içmek için şehir gezisine çıkabilirler.akşam yemeğine Girne Hotel Dome'ye dönüş ve konaklama.

4. Gün: GİRNE-LEFKOŞA-İSTANBUL-BURSA
,
Sabah kahvaltısı sonrası tam gün serbest zaman ve Saat 18:00 de Lefkoşa Ercan Havaalanı'na hareket ediyoruz ve Pegasus Hava Yollarının 20:40 uçağı ile İstanbul' a varıyoruz. Sabiha Gökçen Havaalanında bekleyen transfer aracımızla  da Bursa'ya dönüyoruz.

www.hoteldome.com        Ücretler ve Başvurular;
Kıbrısa pasaport ve vize gerekmemektedir, sadece T.C.Kimlik belgesi yeterlidir. Tur şirketine Toplu başvuru yapılacağından 01 Ekim 2019 Salı günü saat 18:00'den önce Oda Genel Sekreteri Murat Ülker'e kişi başı 200,00-TL peşinat teslim edilecektir. Kalan ödeme tur şirketine istenirse kredi kartına tek çekim veya taksitle ödenebilecektir. Gezi ücreti 2.200-TL'dir.


Gezi Ücreti 2.200 TL'dir (2 kişilik odada kişi başı ücretidir)
Tek kişi kalmak isteyenler 405 TL farkla 2.605 TL ödeyecektir.
Çocuk Ücretleri;
0-2 yaş 100 TL
3-6 yaş 650 TL
7-12 yaş 1500 TL dir. 13 yaş ve üzeri yetişkin ücretidir. 

Ücrete dahil olanlar;
  • Seyahat sigortası
  • Yol masrafları
  • Otel Masrafları
  • Rehber Masrafları
  • Sabah Kahvaltıları
  • Akşam Yemekleri
Ücrete dahil olmayanlar;
  • Öğle yemekleri
  • Her türlü kişisel harcamalar