Girişimci Olun! projesi ortaklarımızla oryantasyon toplantısı
Haberler:

Girişimci Olun! projesi ortaklarımızla oryantasyon toplantısı

Faaliyetler ve Duyurular - Genel Faaliyetler

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 3
ZayıfEn iyi 

Girişimci Olun! (InnovaCreaWork) projesi ortaklarımızla oryantasyon toplantısı yapıldı

7 ülkeden 12 kurumun katılımıyla gerçekleştirilen "Girişimci olun!" sloganıyla ifade ettiğimiz “ENTERPRISE AS INNOVATION TO CREATE NEW WORK PLACES AT TIME OF GLOBAL CRISIS / Küresel Kriz Döneminde Yeni İş Yerleri Oluşturmak için Innovasyon olarak Girişimcilik" adlı Avrupa Birliği Leonardo da Vinci Yenilik Transferi programı tarafından finanse edilen projemiz kapsamında yerel ortaklarımız ile Polonya'da yapılacak eğitim toplantısı öncesi oryantasyon çalışması gerçekleştirdik.

Web tabanlı İnteraktif bir yazılım üzerinden Meslek Eğitimi Alan öğrencilerin Girişimcilik Kapasitelerini ölçerek onları kendi iş yerlerini açmaya hazırlamayı amaçlayan "Girişimci Olun!" programının Türkçe dahil 7 dile tercümesi tamamlandı.

Programın Türkiye'deki okullarda uygulanması için gerekli pilot eğitim çalışmasında projemize destek verecek yerel ortaklarımız

 • Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu
 • Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü
 • Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
ile 17 - 21 Ekim 2011 tarihleri arasında Varşova / Polonya'da katılacakları Eğitim toplantısı öncesinde hazırlıkları gözden geçirmek ve oryantasyon için toplantı gerçekleştirdik.


 

Toplantıya;
 • Bursa Elektronikçiler Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Projeler Koordinatörü Eln Müh Melih Tanrıverdi
 • Bursa Elektronikçiler Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Koordinatörü Serkan Gül
 • Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Mekatronik Program Başkanı Dr İsmet Gücüyener 
 • Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Mekatronik Öğretim Görevlisi Ömer Eskidere
 • Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü AB Projeleri Bölümü Proje Koordinatörü İlknur Saydam
 • Otomotiv İhracatçıları Birliği Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Uğur Nikbay 
 • Otomotiv İhracatçıları Birliği Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi İngilizce Öğretmeni Sema Yıldırım
 • Otomotiv İhracatçıları Birliği Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi İngilizce Öğretmeni Sinan Sezer
katıldılar. 
 

"Girişimci olun!" sloganıyla ifade ettiğimiz “ENTERPRISE AS INNOVATION TO CREATE NEW WORK PLACES AT TIME OF GLOBAL CRISIS / Küresel Kriz Döneminde Yeni İş Yerleri Oluşturmak için Innovasyon olarak Girişimcilik" projesi nedir?

 
INNOVACREAWORK projesinin ana amacı aktif vatandaşlık ve küresel ekonomide anahtar yeterliliklerden biri olan girişimciliği desteklemektir. Yeni işler için yeni beceriler, yenilik ve rekabetçiliğin güçlendirilmesini desteklemek amacıyla, katılımcı ülkelere yenilikçi bir program transfer edilecektir.

Söz konusu program, “APRENDE A EMPRENDER / GİRİŞİMCİ OLUN”, İspanya'da oluşturulup geliştirildi ve bu ülkenin Mesleki Eğitim Öğretiminde başarıyla uygulandı. Farklı Mesleki Eğitim Öğretim ajanları (kurumlar, eğitimciler, öğrenciler, yerel toplum), hareketlilik ve tüm ortakların kültürel ve tarihi farklılıkları yoluyla, birleştirilmiş ve çoklu disipline sahip kolaylaştırıcı yöntemler ve stratejik yaklaşımlar kullanacağız.

INNOVACREAWORK projesinin etkisi uygulanacak şu verilen bir seri yenilikçi yaygınlaştırma yoluyla arttırılacaktır; bu girişimin yararlanıcıları kendi “sanal” firmalarını kurarak, kendi sonuçlarını karşılaştıracakları, diğer Avrupa ülkelerinden meslekdaşlarıyla rekabet edecekleri Avrupa fuarı ve her ülkeden en iyi örneklerin katılacağı final seminerinde sergilenecektir. Bu yolla orjinal İspanyol programından uyarlanan modelin kıymeti ve kalitesi test edilecek, değerlendirilecek ve sonuçlarının ve başarısının sağlamasını yapma imkanı elde edilecektir. Yukarıda bahsedilen kaynaklardan başlayarak, ortaklık; her katılımcı kurumda programın tercümesi, adaptasyonu ve uygulanmasını, ortak uygulanabilir bir çerçeve ile bu ortakların ve projeye katılmamış diğer Avrupa ülkelerinin tamamında, her bir katılımcı ülkenin eğitimsel gereklerini dikkate alarak uygun materyaller geliştirmeyi, ortak bir Avrupa ürünü oluşturmayı amaçlamaktadır.  

Projenin web adresi http://www.innovaCreaWork.com

Konu hakkında web sitemizde yayınlanan diğer makaleler için tıklayınız.